4CD WEB

Tip: V profilu si můžete uložit fotky.

Přihlášení

Nápověda k jednotlivým stránkám

 

Problémy

Pokud naleznete na stránkách nějakou chybu, nebo k nim máte nějakou jinou faktickou připomínku, dejte prosím vědět e-mailem webmasterovi (e-mail je k nalezení na každé stránce úplně dole).


Přihlášení

Přihlásit se můžete jen pomocí formuláře v levém sloupci. Ostatní formuláře vyžadující jméno a heslo přihlášení nezpůsobí!
Když stránky opouštíte, nezapomeňte se zase odhlásit (obzvláště pokud pracujete na počítači, ke kterému mají přístup i jiní lidé). Když se náhodou zapomenete odhlásit, tak vás systém po několika minutách odhlásí sám.
O zapomenuté heslo nebo změnu přihlašovacího jména žádejte webmastera.


Diskuze

Do diskuze může přispívat každý, tedy nejen člen 4CD. Obsah příspěvku, kterým chcete přispět do diskuze, napište do příslušného políčka formuláře. Text se v diskuzi zobrazí tak, jak ho napíšete (co se týče řádkování a znaků). Pokud nejste přihlášeni nebo pokud nejste z 4CD, tak vyplňte ještě políčko jméno (je povinné). Pokud jako jméno zadáte přihlašovací jméno, tak je nutno ještě dodat správné heslo.
V levém sloupečku si můžete nastavit, že se budou vypisovat jen příspěvky obsahující zvolený text.


Komentáře, fun, odkazy

V levém sloupečku si můžete nastavit, čí příspěvky (komentáře, fun či odkazy) chcete nechat zobrazovat.


Akce

Akci může vytvořit a přihlásit se na ni pouze člen 4CD. Vyplňte příslušná políčka formuláře. Pokud nevyplníte některé políčko obsahující časový údaj, tak ten bude nahrazen příslušným aktuálním údajem. Tedy pokud byste nevyplnili žádné z těchto políček, čas akce bude aktuální čas.
Akce se starším časem konání, než je aktuální čas, se automaticky mažou. Na akci se můžete libovolně přihlašovat a odhlašovat, zrušit akci (před datem jejího konání) může pouze ten, který akci založil(oproti předchozí verzi stránek se žádné maily o tom, že se někdo přihlásil nebo odhlásil, nerozesílají).


Profil

V levém sloupečku si můžete zobrazit rychlé informace/všechny obrázky kliknutím na položku "Zobraz rychlé informace/všechny obrázky" (tato volba přepne ze zobrazení informací jednoho uživatele na zobrazení informací více uživatelů současně). Nebo si můžete zobrazit informace/obrázky jednoho uživatele, kterého vyberete položkou "Vyber uživatele". Pokud zvolíte sebe, místo výpisu se zobrazí formulář, pomocí něhož můžete změnit zastaralé nebo přidat informace/obrázky nové. Pokud změníte některou z významných informací (příjmení, titul, adresa přechodného a trvalého bydliště, telefon, mobil, e-mail, osobní web, stav nebo počet dětí či přidáte nový obrázek) vygeneruje se zpráva, která by měla na změny upozornit ostatní. Několik posledních zpráv se zobrazuje na úvodní stránce.
Je dobré jednou za čas uložit data ve svém formuláři, i když neměníte žádné informace, dáte tím totiž vědět, že informace o vás jsou stále aktuální.
Svým obrázků můžete změnit popisek, pokud ho zapomenete zadat při nahrávání.
Zobrazení informací a zobrazení obrázků přepínáte zvolením odpovídající záložky.
Můžete si zde také změnit přihlašovací heslo, nové heslo musí být potvrzeno v políčku "Znova".

Některé důležité informace (adresy, telefonní čísla) si můžete nechat zobrazit od všech na další stránce, na kterou se dostanete tlačítkem "Zobraz" hromadně (taktéž v levém sloupečku). Tento hromadný výpis bude obsahovat položky, které si zaškrtnete (čtverečky - check boxy) a které budou setříděny podle toho, která položka bude zvýrazněna (kolečko = radio-button).

Pokud nejste přihlášeni, zobrazí se vám seznam účtů, které jsou v systému založeny a datum poslední editace dat v profilech jednotlivých účtů.


Vlastní fun, citát, odkaz, komentář

Na těchto stránkách naleznete jednoduché formuláře, pomocí kterých můžete přidávat a pak i mazat své vlastní příspěvky na stránkách 4CD. Vložený příspěvek se hned neuloží, nejdříve se zobrazí náhled, jak bude příspěvek uložen, a až poté můžete příspěvek skutečně uložit, nebo naopak opravit.

  • Fun: V této sekci je povoleno vkládat odkazy. Pokud napíšete [a]odkaz[/a], text odkaz se převede na skutečný odkaz, jehož adresa i text bude odkaz. Je možno také použít značky [A], [/A]. Jinak se příspěvěk zobrazí tak, jak ho napíšete (co se týče řádkování).
  • Citát: Žádné speciální formátování není povoleno. Citát je vybírán vysoce sofistikovaným algoritmem (jistý druh AI) a vybraný citát se zobrazuje na úvodní stránce.
    Čísla pod citátem znamenají: (číslo citátu)/(počet již zobrazených citátů)/(celkový počet citátů) (zbývající čas života citátu).
  • Odkazy: Odkazy můžete přidávat bez udání protokolu ("http://"). Sekce odkazy je určena převážně pro osobní potřebu každého uživatele, tj. např. pokud vás zajímají kuličky, ukládejte si zde odkazy na stránky zabývající se touto tématikou. Nebo ji také využijete, pokud si potřebujete nějaký odkaz poznamenat a nemáte po ruce papír.
  • Komentář: Pod formulářovým políčkem pro obsah komentáře se nalézají dvě zaškrtávací políčka.
    Pokud označíte políčko "Použít HTML", můžete použít následující HTML značky: <a>, <b>, <i>, <u>, <br>, <p>, <ul>, <ol>, <li>, <h1>, <h2>, <h3>, <hr>, <span>. Nezapomínejte prosím, že některé z nich jsou párové.
    Pokud označíte políčko "Použít řádkování", komentář zůstane nařádkován tak, jak jste ho do formuláři napsali.
made and webmastered by Honza, some rights reserved